IMG_20210918_220212

Odigran je i treći susret današnjeg programa devetog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između gradskih rivala Tuzla City i Slobode.

Tuzla City – Sloboda Tuzla 0:1

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli odigran je, u okviru devetog kola Premijer lige BiH, gradski derbi između Tuzla City i Slobode.

Prvi pravu izglednu priliku za vodstvo imala je Sloboda, koja u 34. minuti nije iskoristila jedanaesterac, odnosno, isti je promašio Beganović, da bi potom i poluvrijeme bilo okončano bez pogodaka, a kada je izgledalo da će se i meč istim ishodom okončati, na scenu je u 90. minuti stupio Krpić, i svojim pogotkom doveo Tuzla City do, ne samo vodstva, već će se ispostaviti i pobjede rezultatom 1:0, i do tri boda.

Ovim pobjedom Tuzla City je zadržala lidersku poziciji na prvenstvenoj tabeli, dok je Sloboda nakon poraza ostala trećeplasirana.