07/10/2024
IMG_20211009_170428

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u sklopu kvalifikacionog meč za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru, u Nur Sultanu odmjerila snage sa Kazahstanom.

Kazahstan – BiH 0:2

U okviru meča kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru, nogometna reprezentacija BiH danas je u Nur Sultanu odigrala meč sa reprezentacijom Kazahstana.

Selekcija BiH, iako desetkovana, već od starta meča dala je do znanja da je bolji rival od svog domaćina, a shodno tome u 25. minutu pogotkom Prevljaka gosti dolaze do prednosti od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta ponovo bolja igra reprezentacije BiH, koja u 66. minuti novim pogotkom Prevljaka povećava prednost na 2:0, potom se trebao i okvir gola Kazahstanaca, da bi naposlijetku taj rezultat od 2:0 bio i konačni.

Reprezentacija BiH je ovim trijumfom, prvim u zvaničim melevima nakon gotovo dvije godine pauze, izbila na drugo mjesto ove kvalifikacione grupe, dok je Kazahstan ostao na posljednjoj poziciji na tabeli.