06/10/2024
FB_IMG_1657650800530

Odigran je uzvratni susret prvog pretkola Lige evropskih prvaka između moldavskog Sheriffa iz Tiraspola i Zrinjskog iz Mostara.

Sheriff Tiraspol – Zrinjski Mostar 1:0 (ukupni rezultat 1:0)

U glavnom gradu Moldavije, u Kišinjevu, večeras su se u okviru uzratnog susreta prvog pretkola Lige evropskih prvaka sastali moldavski Sheriff iz Tiraspola i Zrinjski iz Mostara.

Oba tima krenula su napadački, a takav pristup igri više se isplatio domaćima, koji u 22. minuti dolaze do vodstva od 1:0, i to tako što je vlastitu mrežu zatresao igrač Zrinjskog Savić, za ujedno i ishod prvog poluvremena.

U nastavku meča Zrinjski je imao terensku inicijativu, i stvorio nekoliko prilika za izjednačenje, međutim, do izjednačenja na kraju nije došlo, te je rezultat od 1:0 ostao do kraja meča.

Poslije večerašnjeg rezultata, i remija ovih timova u Mostaru rezultatom 0:0, ukupnim rezultatom 1:0, Sheriff je izborio plasman u drugo pretkolo Lige evropskih prvaka, dok će Zrinjski svoj ovosezonski evropski put nastaviti u drugom pretkolu Konferencijske lige.