21/09/2024

Odigran je drugi meč današnjeg programa dvadeset i prvog kola Premijer lige BiH, meč Sarajevu, između Željezničara i Slobode iz Tuzle.

Željezničar Sarajevo – Sloboda Tuzla 1:0

Na stadionu “Grbavica” u Sarajevu večeras su se u okviru susreta dvadeset i prvog kola Premijer lige BiH sastali Željezničar i Sloboda iz Tuzle, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Ekipa Željezničara je napadački ušla u susret, a to se domaćima u 20. minuti i isplatilo, kada za vodstvo od 1:0 pogađa Mekić iz jedanaesterca, a što je kasnije bio i rezultat sa kojim se otišlo i na odmor između dva poluvremena.

U nastavku je ekipa Željezničara pokušavala postići i drugi pogodak, Sloboda je u uglavnom bila poprilično bezopasna, no više pogodaka nije bilo, i 1:0 za Sarajlije je naposlijetku bio i konačni epilog ovog duela.

Željezničar je ovim trijumfom ostao na četvrtoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Sloboda nakon poraza ostala posljednjeplasirani tim prvenstva.