30/09/2024

Odigran je i posljednji susret današnjeg programa dvadeset i drugog kola Premijer lige BiH, susret u Banjaluci između Borca i Tuzla City.

Borac Banjaluka – Tuzla City 3:0

Na Gradskom stadionu u Banjaluci večeras su se u okviru susreta dvadeset i drugog kola Premijer lige BiH sastali Borac i Tuzla City.

Ekipa Zrinjskog je od početka pa do kraja meča dominirala na terenu, kako igrom tako i rezultatom, a tom linijom su domaći u 26. minuti nakon pogotkom Ninkovića došli do prednosti od 1:0, zatim u 35. minuti pogotkom Vojnovića i do 2:0, za ujedno i ishod prvog poluvremena, da bi u nastavku Banjalučani pogotkom Mrkaića u 73. minuti došli do 3:0, što je bio i konačan rezultat meča.

Borac je ovom pobjedom ostao na drugoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Tuzla City nakon poraza ostala na pretposljednjem mjestu ovosezonskog prvenstva.