IMG_20230320_141926

Odigran je posljednji meč dvadeset i trećeg kola Premijer lige BiH, meč Doboju kod Kaknja, između Sarajeva i Posušja.

Sarajevo – Posušje 3:1

Na stadionu “MGM Farm Arena” u Doboju kod Kaknja danas su se u okviru susreta dvadeset i trećeg kola Premijer lige BiH sastali Sarajevo i Posušje, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Nakon nesadržajnog prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a u nastavku meča Sarajevo je krenulo ofanzivno, a to im se u 60. minuti i isplatilo kada su izborili jedanaestera, koji je u pogodak za vodstvo od 1:0 pretvorio Čataković.

Samo pet minuta kasnije, u 65. minuti, Sarajevo je povećalo svoju rezultatsku prednost, odnosno stiglo do vodstva od 2:0, strijelac pogotka bio je Martinović.

U 83. minuti bilo je 3:0 za Sarajevo, strijelac trećeg gola bio je Ziljkić, a u 91. minuti Posušje pogotkom Markovića smanjuje prednost domaćih na 3:1, što je ujedno bio i konačni epilog ovog duela.

Sarajevo je ovim trijumfom ostalo na šestoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Posušje nakon poraza ostalo osmoplasirani tim prvenstva.