06/10/2024
IMG_20230503_184021

Odigran je finalni meč Omladinskog Kupa BiH, meč u Trening centru NS/FS BiH Zenici, između Sarajeva i Slobode iz Tuzle.

Sarajevo – Sloboda Tuzla 1:0

U Trening centru “NS/FS BiH” u Zenici danas su se u okviru finalnog susreta Omladinskog Kupa BiH sastali Sarajevo i Sloboda iz Tuzle, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Prvo poluvrijeme ovog meča proteklo je u terenskoj inicijativi Sarajeva, no ipak bez nekih velikih prilika za pogotke, kojih naposlijetku nije niti bilo, i 0:0 je, dakle, bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta ekipa Slobide je imala nešto bolje šanse za pogodak i vodstvo, no slično kao u prvom poluvremenu, samo ovoga puta Tuzlaci, jednostavno do gola nisu došli, no zato nakon kontra napada jesu Sarajlije, i to u 87. minutu, strijelac za 1:0 je bio Tabaković, a što se ispostavilo I kao konačan epilog duela.

Ovom pobjedom Sarajevo je osvojilo Omladinski Kup BiH za sezonu 2022/23, dok se Sloboda mora zadovoljiti učešćem u finalu, i srebrnom medaljom.