05/10/2024
received_2593322380807110

Odigran je meč finala ovosezonskog Kupa BiH, meč u Zenici, između Veleža iz Mostara i Zrinjskog iz Mostara.

Velež Mostar – Zrinjski Mostar 0:1

Na stadionu “Bilino Polje” u Zenici večeras je odigran meč finala Kupa BiH između Veleža iz Mostara i Zrinjskog iz Mostara.

U prvom poluvremenu Zrinjski je imao više od igre i veći broj izglednijih prilika, ali su mreže nakon isteka prvih četrdeset i pet minuta ipak mirovale, da bi u drugo poluvremenu Zrinjski u 51. minuti pogotkom Ćužea došao do vodstva od 1:0, što se kasnije, i pored dovoljno vremena za nove rezultatske promijene, ipak ispostsvilo i kao konačan ishod meča.

Nakon utakmice uslijedila je ceremonija proglašenja pobjednika, a pehare i medalje finalistima su uručili predsjendik NS/FS BiH Vico Zeljković, te potpredsjednik Irfan Durić.