04/05/2024

Večeras je zvanično počelo Evropsko rukometno prvenstvo u Hrvatskoj, a Švedska i Island otvorili su grupu A, u kojoj su i Hrvatska i Srbija.

Inače, uoči samog susreta favorizirani Šveđani zaostali su već u prvih 10 minuta, a Island je dio utakmice imao i prednost od 10 golova razlike.

U drugom poluvremenu Švedska se serijom 6-0 primakla na tri-četiri gola zaostatka, ali nisu uspjeli preokrenuti utakmicu u samoj završnici, i završeno je 26:24 u korist Islanda.

Prvo ime utakmice bio je islanđanin Olafur andres Gudmundsson sa 7 golova, po pet pogodaka su zabili Karason, Sigurdsson i Thor Arnor Gunnarsson, dok je kod Švedske najbolji bio Jim Gottfridsson sa 6 golova iz 12 šuteva, Jeppson je dodao 4 gola.