09/05/2024

Juniorska „U-18“ reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je juče u Tarragoni od Turske sa 2:4 u svom posljednjem susretu na XVIII Mediteranskim igrama.

Bosna i Hercegovina – Turska 2:4

Izabranici Mirze Varešanovića su dva puta imali prednost u ovom meču, ali nakon crvenog kartona za Eldina Omerovića u 55. minuti Turska je uspjela da preokrene rezultat.

Armin Imamović je pogodio u 12. minuti za 1:0, a protivnik je izjednačio u 45. minuti nakon autogola Eldara Šehića. U istoj minuti Imamović je postigao još jedan gol i BiH je imala prednost na poluvremenu.

Golove za Tursku u drugom periodu igre su postigli Kabak u 82. minuti, Akgun u 84. minuti i Aydin u 92. minuti susreta.

BiH je susret odigrala u sastavu: Jasmin Kršić, Đani Salčin, Eldin Omerović, Marko Brkić, Dino Samuel Kurbegović, Ajdin Hasić, Eldar Šehić, Armin Imamović, Din Kapetanović, Nemanja Vještica, Milan Šikanjić.