19/05/2024

Mostarski Zrinjski sinoć je na stadionu „Pecara“ u Širokom Brijegu odigrao neriješeno sa Ludogoretsom u revanš susretu trećeg pretkola Evropske lige, a bugarski tim zbog minimalne pobjede od u prvom meču nastavlja evropsko takmičenje.

Zrinjski Mostar – Ludogorets Razgrad (Bugarska) 1:1

Gosti su do prednosti od 1:0 došli u 24. minuti, Virgil Misidjan je dobio loptu na lijevoj strani i asistirao za Claudiu Keserua koji sa ivice šesnaesterca šalje loptu u mrežu, što se ispostavilo i ishodom prvog poluvremena.

U nastavku susreta ravnopravan susret, oba tima su igrala napadački, a u takvoj igri Zrinjski je bio tim koji je došao do pogotka, izjednačenje Mostarcima od 1:1 donio je Nemanja Bilbija u drugoj minuti sudijske nadoknade nakon greške golmana Jorge Brouna.

Naposlijetku se susret i završio neriješenim rezultatom 1:1, a Ludogorets je zahvaljujući pobjedi od 1:0 u prvom susretu, sa ukupnih 2:1, prošao u narednu rundu ovog takmičenja, dok se Zrinjski za ovu sezonu oprašta od evropskih klupskih takmičenja.