28/03/2024

Utakmicama prvog kola u grupama A, B, C i D počela je nova sezona u Ligi Evropskih prvaka.

Liverpool (Eng) – PSG (Fra) 3:2

U derbiju prve večeri Liverpool je na Anfieldu savladao Paris St Germain sa 3:2, a gol odluke postigao je Firmino u 92. minuti.

Domaći su golovima Sturridgea u 30. i Milnera u 36. minuti poveli sa 2:0. Gosti iz Pariza smanjili su zaostatak u 40. minuti preko Meuniera, a izjednačio je Mbappe u 83. minuti.

Ipak, pobjedu Liverpoolu donio je Firmino u 92. minuti, 20 minuta nakon što je ušao u igru umjesto Sturridgea.

Barcelona (Špa) – PSV (Hol) 4:0

Barcelona je u grupi B savladala PSV Eindhoven sa 4:0, uz hat-trick Messija, dok je Inter poslije preokreta u posljednjim minutama pobijedio Tottenham sa 2:1.

Gostujuće pobjede u grupi A ostvarili su njemačka Borussija Dortmund i španski Atletico Madrid, Dortmund je slavio kod belgijskog Club Bruggea (0:1), a Atletico na gostovanju kod francuskog Monaca (1:2), dok je srbijanska Crvena zvezda u Beogradu uspjela uzeti bod italijanskom Napoliju.

Turski Galatasaray je u Istanbulu pobijedio rusku Lokomotivu iz Moskve sa 3:0, a njemački Schalke i portugalski Porto su u Gelsenkirchenu podijelili bodove u meču koji je završen rezultatom 1:1.

Schalke 04 – Porto 1:1

Liga Evropskih prvaka nastravlja se večeras, kada su na rasporedu utakmice u grupama E, F, G i H.