20/04/2024

U ovom trenutku završeni su svi mečevi šesnaestine finala Kupa BiH, te je poznato svih šesnaest putnika u osminu finala takmičenja.

Pored ostalih parova, premijerligaš Sarajevo slavio je u derbi susretu protiv prvoligaša Veleža iz Mostara, potom, u drugom derbi meču Široki Brijeg je bio bolji od sarajevskog Željezničara, Krupa je u duelu premijerligaša savladala u Zenici ekipu Čelika, Zrinjski iz Mostara je nakon jedanaesteraca eliminisao Tuzla City, a novo veliko iznenađenje napravio je tim iz četvrtog ranganogometnbog takmičenja u BiH, Mladost Kikači, koji je na svom terenu eliminisao nekadašnjeg prvaka BiH, Leotar iz Trebinja i prošao u osminu finala takmičenja.

Od prvoligaša dalje ide Zvijezda iz Gradačca, koja je bila bolja od Pobjede iz Tešanjke, Rudar iz Prijedora koji je u gostima savladao Igman iz Konjica, potom, Rudar iz Kaknja koji je nakon jedanaesterca eliminisao Moševac, dok su svi drugoligaši, osim Klisa iz Buturović Polja koji je bez borbe izborio plasman dalje, ispali iz ovosezonskog Kupa BiH.