13/05/2024

Susretom u Tešnju između TOŠK i Orašja, koji su domaći rješili u svoju korist, kompletirano je osmo kolo Prve lige FBiH.

TOŠK Tešanj – Orašje 2:1

TOŠK je bolje otvorio susret, i u vodstvo od 1:0 došao u 30. minuti pogotkom Dizdarevića, što se ispostavilo i krajnjim ishodom prvog poluvremena.

U nastavku susreta domaći u 53. minuti preko Macea dolaze do vodstva od 2:0, da bi u 58. minuti Orašje preko Prgića smanjilo na 2:1 u korist, dakle, domaćih.

Do kraja susreta, i pored dovoljno vremena za nove rezultatske promijenje, rezultat se ipak nije mijenjao, i TOŠK je ubilježio pobjedu konačnim rezultatom 2:1, i osvojio nova tri prvenstvena boda.

Tešnjaci su ovom pobjedom došli u sredinu prvenstvene tabele, a pored toga što su obradovali svoje navijače, obradovali su i prvenstvenog lidera, Velež iz Mostara, te drugoplasiranu Zvijezdu iz Gradačca, s obzirom da je Orašje u slučaju današnje pobjede moglo doći na diobu liderske pozicije, gdje se trenutno, dakle, usamljeni nalaze Mostarci.