18/05/2024

Nogometaši mostarskog Zrinjskog ugostili su na otvaranju 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Krupe.

Zrinjski Mostar – Krupa 1:0

Po hladnom vremenu na stadionu pod “Bijelim brijegom” u Mostaru sastali su se timovi Zrinjskog i Krupe, a Mostarci su ostvarili minimalan trijumf.

U prvom poluvremenu nije bilo ni prilika, a u nastavku susreta domaći su krenuli ofanzivno u namjeri da stignu do gola, do kojeg i stužu u 65. minuti susreta, strijelac pogotka za 1:0 u korist Zrinjskog bio je Marković, što se ispostavilo i konačnim ishodom ovog meča.

Pobjedom protiv protiv Krupe Mostarci su nastavili borbu za Sarajevom oko liderske pozicije na tabeli Premijer lige BiH, dok je Krupa nakon ovog poraza ostala na posljednjem mjestu.