18/05/2024

Odigrani su mečevi dvanaestog kola Premijer lige BiH, a jedan od interesantnijih odigran je u Visokom, gdje je prvenstveni lider Bosna dočekala Lokomotivu iz Brčkog.

Bosna Visoko – Lokomotiva Brčko 26:21

Prvo poluvrijeme ovog meča ponudilo je dosta izjednačen rukomet, i niti jedan tim nije uspjevao ostvariti neku značajniju rezultatsku prednost, a na odnor su sa prednošću rezultatom 13:12 otišli gosti iz Brčkog.

U nastavku susreta gosti su ponovo u rezultatskoj prednosti, te su do deset minuta prije kraja istu održavali, ali u finišu Bosna uspijeva slomiti otpor Brčaka, i naposlijetku rezultatom 26:21 dolazi do pobjede.

Bosna je ovom pobjedom postala jesenji prvak ovosezonske Premijer lige BiH, ostavivši sa tri boda zaostatka, iza sebe ekipu Gračanice.