20/05/2024

Odigran je prvi susret sedamnaestog kola Premijer lige BiH, suret u Tuzli između Tuzla City i Veleža iz Mostara.

Tuzla City – Velež Mostar 1:3

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas je odigran prvi suret sedamnaestog kola Premijer lige BiH, sastalisu se Tuzla City i Velež iz Mostara.

Tuzlaci su bolje otvorili meč i već u 12. minuti pogotkom Maksimovića došli do vodstva rezultatopm 1:0, međutim, Mostarci u 35. minuti pogotkom Radovca poravnavaju rezultat na 1:1, što je bio i ishod prvog poluvremena.

U nastavku meča Velež u 54. minuti pogotom Mulića iz slobodnog udarca dolazi do vodstva rezultatom 2:1, a u 94. minuti gosti pogotkom Cvijanovića dolaze do prednosti od 3:1, što je bio i konačan rezultat ovog duela.

Velež je ovim trijumfom sada na petoj poziciji prventvene tabele, dok je Tuzla City nakon poraza sada sedmolasirana.