15/05/2024

Na stadionu “MGM Farm Arena” u Doboju kod Kaknja danas je u okviru dvadesetog kola Prmijer lige BiH odigran susret između Mladosti i Širokog Brijega.

Mladost Doboj-Kakanj – Široki Brijeg 0:1

Stadion “MGM Farm Arena” u Doboju kod Kaknja danas je bio mjesto susreta dvadesetog kola Premijer lige BiH između Mladosti i Širokog Brijega.

Ovaj meč ponudio je u početku bolju igru tima iz Širokog Brijega, čiji su igrači stvarali šanse, međutim, nakon prvih četrdeset i pet minuta mreže oba golmana su mirovale.

U nastavku meča ponovo bolja igra Širokobriježana, čiji su igrači stvorili nekoliko povoljnih prilika za gol, a do pogotka, i to pobjedonosnog, gosti dolaze u 93. minuti iz jedanaesterca, strijelac za 1:0 bio je Jurilj, a kod domaćih je zbog prekrašaja drugi žuti, odnosno, crveni karton dobio Šabanović.

Ovom pobjedom Široki Brijeg je sada drugoplasirani tim prvenstva, dok je Mladost ostala na devetoj poziciji prvenstvene tabele.