19/05/2024

Odigran je i treći susret današnjeg programa dvadeset i šestog kola Premijer lige BiH, susret u Sarajevu između Sarajeva i Borca iz Banjaluke.

Sarajevo – Borac Banjaluka 0:2

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu danas su se u okviru dvadeset i šestog kola Premijer lige BiH sastali timovi Sarajeva i Borca iz Banjaluke.

Susret je počeo otvorenom, napadačkom igrom, oba tima, nešto opasnije bilo je Sarajevo, međutim, Banjalučani nakon dobro odigranog kontra napada u 34. minuti dolaze do prednosti od 1:0, strijelac je bio Zakarić, a taj rezultat bio je i ishod prvog poluvremena.

U nastavku susreta ekipa iz Banjaluke u 70. minuti postiže i drugi pogodak, te dolazi do prednosti od 2:0, strijelac za, ispostaviće se kasnije, i konačni ishod ponovo je bio Zakarić.

Borac je ovom pobjedom ostao na drugoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Sarajevo i nakon današnjeg poraza ostalo lider prvenstva, ali sa samo dva boda prednosti nad timom iz Banjaluke.