15/05/2024

Odigran je prvi revanš susret današnjeg programa polufinala Kupa BiH, susret u Vrapčićima između Klisa iz Buturović Polja i Borca iz Banjaluke.

Klis Buturović Polje – Borac Banjaluka 1:2

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima danas su se u okviru revanš susreta polufinala Kupa BiH sastali Klis iz Buturović Polja i Borac iz Banjaluke, a ekipa portala sportskevijesti.com tim povodom posjetila je ovo nogometno zdanje, i popratila zanimljiv susret.

Početak utakmice donio je rano vodstvo ekipe banjalučkog Borca od 1:0, strijelac pogotka bio je Moraitis u 13. minuti.

Ipak, samo dvije minute kasnije na semaforu je stajalo 1:1, odnosno, Klis je pogotkom Vile poravnao rezultat.

Ipak, u 45. minuti Borac je došao do novog vodstva, ovoga puta rezultatom 2:1, strijelac pogotka bio je Zakarić, a to je ujedno bio i ishod prvog poluvremena.

Nastavak susreta uglavnom je protekao u igri između dva kaznena prostora, s tim da je Borac bio nešto opasniji rival.

Naposljetku se rezultat od 2:1 za goste ispostavio kao krajnji epilog ovog duela, te je ekipa Borca, shodno pobjedi od 4:1 u prvom meču odigranom u Banjaluci, ukupnim rezultatom 6:2 potvrdila prolaz u finale takmičenja.