29/04/2024

Odigran je i drugi revanš susret polufinala Kupa BIH, susret u Sarajevu između dva premijerligaša, Sarajeva i Tuzla CIty.

Sarajevo – Tuzla City 3:1

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu danas su se u okviru uzvartnog susreta polufinala Kupa BiH sastali timovi Sarajeva i Tuzla City.

Prvo poluvrijeme ovog meča prošlo je bez pogodaka, da bi u nastavku, u 55. minuti Tuzla City pogotkom Brkića došla do prednosti od 1:0, međutim, Sarjevo je potom u 75. minuti pogotkom Mešanovića poravnalo na 1:1, zatim u 78. minuti pogotkom Hebibovića došlo i do prednosti od 2:1, a u 84. minuti Velkoski je domaćima donio prednost od 3:1, što je bio i konačan rezultat ovog susreta.

Sarajevo je tako, nakon pobjedu u prvom meču ovih tiomova odigranom u Tuzli rezultatom 1:0, nakon današnjih 3:1, ukupnim rezulatom 4:1 izborilo finale takmičenja, gdje ih čeka Borac iz Banjaluke, koji je također danas, u polufinalu ekiminisao ekipu Klisa iz Buturović Polja.