22/05/2024

Odigran je prvi susret današnjeg programa dvadeset i devetog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između Tuzla City i Sarajeva.

Tuzla City – Sarajevo 1:1

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru dvadeset i devetog kola sastali Tuzla City i Sarajevo.

Susret je počeo otvorenom igrom oba tima, a u takvom pristupu bolje se snalazi Sarajevo, koje u 22. minuti dolazi do vodstva od 1:0, strijelac je bio Mustedanagić.

Nakon vodstva gostiju terensku inicijativu preuzeo je domaćin, koji u 45. minuti pogotkom Đafića poravnava rezultat na 1:1, što je ujedno bilo i posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu.

U nastavku meča Sarajevo u 49. minuti ostaje i sa igračem manje, s obzirom da je crveni karton dobio Oremuš, potom je znatno bolji rival na terenu bio brojčano nadmoćniji domaćin, međutim, do kraja meča više nije bilo pogodaka, te je 1:1 bio i krajnji epilog.

Ovom podjelom bodova Tuzla City je ostala šestoplasirani tim prvenstva, dok je Sarajevo ostalo prvenstveni lider.