20/05/2024

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine današnjom pobjedom nad reprezentacijom Švedske, imaće priliku da igra meč za 5. poziciju na Evropskom prvenstvu 2021. godine, a ujedno je izborila i kvalifikacije za plasman na Svjetsko prvenstvo.

BiH – Švedska 82:63

Reprezentacija BiH odigrala je danas, u okviru susreta za plasman od 5. do 8. mjesta Evropskog prvenstva 2021. godine, meč protiv selekcije Švedske.

Od samog starta pa do kraja susreta izabranice selektora Gorane Loje imale su rezultatsku prednost, počevši od 25:10 nakon prve četvrtine, potom, je na poluvremenu bilo 55:31, da bi u trećoj četvrtini selekcija BiH imala prednost od 66:50, pa do konačnih 82:63, do konačnog trijumfa.

Selekciju BiH predvodila je trenutno najbolja košarkašica Evrope, Jonquel Jones, sa 34 ubačenih koševa, i 19 zabilježenih skokova.

Reprezentacija BiH tako je izborila izborila kvalifikacije za plasman na Svjetsko prvenstvo, što je ujedno i najveći uspjeh bosanskohercegovačke ženshe reprezentativne košarke.