19/05/2024

Odigrani su prvi mečevi dvanaestog kola Premijer lige BiH, odnosno, odigrani su mečevi u Srebreniku i u Gabeli.

Tuzla City – Sarajevo 1:0

U Srebreniku su se danas, u okviru dvanaestog kola Premijer lige BiH, sastali timovi Tuzla City i Sarajevo.

Prvo poluvrijeme ovog duela se okončalo bez pogodaka, a u nastavku je Tuzla City u 55. minuti pogotkom Smajlagića došla do vodstva od 1:0, da bi domaći u 63. minuti imali idealnu priliku da poduplaju svoju prednost, no neprecizan iz jedanaesterca je bio Mišić, i naposlijetku se i meč okončao rezultatom 1:0 za Tuzlake.

Tuzla City je ovom pobjedom sada prvenstveni lider, dok je Sarajevo sada na petoj poziciji prvenstvene tabele.

Velež Mostar – Posušje 1:1

Na stadionu “Perica Pero Pavlović” u Gabeli, danas je u okviru dvanaestog kola Premijer lige BiH odigran meč između Veleža iz Mostara i Posušja.

Susret je idealno počeo po goste, koji u 12. minuti pogotkom Jovića dolaze do vodstva od 1:0, međutim, Mostarci u 37. minuti poravnavaju na 1:1, strijelac za, ne sami ishod prvog poluvremena, već se kasnije ispostavilo i čitavog meča, bio je Halilović.

Ovom podjelom bodova Velež je sada na osmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Posušje jedanaestoplasirano.