21/05/2024

Odigran je prvi meč četvrtfinala Kupa BiH, meč Sarajevu, između Željezničara i Zvijezde iz Gradačca.

Željezničar Sarajevo – Zvijezda Gradačac 2:1

Na stadionu “Grbavica” u Sarajevu večeras su se u okviru susreta četvrtfinala Kupa BiH sastali Željezničar i Zvijezda iz Gradačca, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Prvo poluvrijeme ovog susreta bilo je poprilično je sadržajno, barem što se izglednih prilika ili golova tiče, te se i ona odmor otišlo pri rezultatu 0:0, a u nastavku ekipa Željezničara je krenula napadački, a to im se u 57. minuti i isplatilo, kada domaći dolaze do vodstva od 1:0, strijelac pogotka bio je Hodžić.

U 77. minuti Željezničar povećava svoju prednost na 2:0, strijelac pogotka bio je Beganović iz slobodnog udarca.

Ipak, dvije minute kasnije, odnosno u 79. minuti, Zvijezda dokazi do pogotka i smanuje prednost domaćih na 2:1, strijelac je bio Škrijelj, za ujedno i konačni epilog ovog duela.

Željezničar je ovim trijumfom napravio polovinu posla vezano za plasman u polufinale Kupa BiH, dok Zvijezda u uzvratnom meču mora trujumfovati od dva pogotka razlike kako bi se domogla polufinala najmasovnijeg klupskog takmičenja u BiH.