18/05/2024

Odigran je prvi susret dvadeset i četvrtog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između Tuzla City i Borca iz Banjaluke.

Tuzla City – Borac Banjaluka 2:2

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas je odigran susret dvadeset i četvrtog kola Premijer lige BiH, sastali su se Tuzla City i Borac iz Banjaluke.

Ekips iz Banjaluke bolje je ušla u meč, i u 38. minuti pogotkom Mrkaića došla do prednosti od 1:0, za ujedno i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku Banjalučani pogotkom Lukića u 66. minuti dolaze i do 2:0, no domaći u 73. minuti pogotkom Kuzmanovića iz jedanaesterca smanjuju prednost gostiju na 2:1, da bi u 92. minuti isto igrač svojim drugim pogotkom svom timu donio poravnanja na 2:2, što je bio i konačni epilog ovog duela.

Ovim podjelom bodova Tuzla City je sada na poziciji prvenstvene tabele, dok je Borac ostao drugoplasirani tim prvenstva.

Tabela Premijer lige BiH nakon nepotpunog devedeset i četvrtog kola Premijer lige BiH: