20/05/2024

Odigran je prvi meč dvadeset i devetog kola Premijer lige BiH, meč Sarajevu, između Sarajeva i Širokog Brijega.

Sarajevo – Široki Brijeg 2:1

Na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u Sarajevu večeras su se u okviru susreta dvadeset i devetog kola Premijer lige BiH sastali Sarajevo i Široki Brijeg, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Prvo poluvrijeme ovog meča idealno je počelo po ekipu Sarajeva, koje već u drugoj minuti pogotkom Oliveire dolazi do vodstva rezultatom 1:0, no gosti u 24. minuti golom Radića poravnavaju na 1:1, što se kasnije ispostavilo ishodom prvog dijela meča.

Nastavak susreta proticao je u terenskoj inicijativi Sarajeva, stvorili su domaći i nekoliko prilika, dok su se gosti bazirali na kontra napade, a domaćima se bolja igra u 85. minuti i isplatila, odnosno, domaći postižu pogodak i dolaze do vodstva od 2:1, strijelac za, ispostavilo se pobjedu svog tima ovim rezultatom, bio je Varešanović.

Sarauevo je ovim trijumfom sada na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Široki Brijeg nakon poraza sada šestoplasirani tim prvenstva.