19/05/2024

Na stadionu pod “Bijelim brijegom” u Mostaru večeras je odigran uzvratni meč posljednjeg pretkola Evropske lige, sastali su se Zrinjski i austrijski klub LASK iz Linza.

Zrinjski Mostar – LASK Linz (Austrija) 1:1

Na stadionu pod “Bijelim brijegom” u Mostaru večeras je odigran uzvratni meč posljednjeg pretkola Evropske lige između Zrinjskog i austrijskog kluba LASK iz Linza.

Ekipa Zrinjskog je bolje ušla u meč, i u 38. minuti pogotkom Bilbije iz jedanaesterca došla do prednosti od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku LASK pogotkom Jovičića u 52. minuti dolazi do poravnanja rezultata na 1:1, što se ispostavilo i kao krajnji epilog ovog duela.

Ovim rezultatom LASK je, zahvaljujući pobjedi u prvom meču rezultatom 2:1, sa ukupnih 3:2, izborio plasman u grupnu fazu Evropske lige, drugo po jačini evropsko klupsko takmičenje, dok će Zrinjski poslije poraza i ispadanja iz ovog takmičenja, svoj nastup nastaviti u grupnoj fazi Konferencijske lige, što je treće po jačini klupsko takmičenje u Evropi.