20/05/2024

Odigran je zaostali susret drugog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između Tuzla City i Zrinjskog iz Mostara.

Tuzla City – Zrinjski Mostar 2:4

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru zaostalog susreta drugog kola Premijer lige BiH sastali Tuzla City i Zrinjski iz Mostara.

Ekipa Zrinjskog je bolje ušla u meč, i u 25. minuti došla do vodstva od 1:0, strijelac za ujedno i rezultat ovog poluvremena bio je Ćuže, a u nastavku domaći u 48. minuti dolaze do poravnanja rezultata na 1:1, i to na način da je vlastitu mrežu zatresao igrač Zrinjskog Jakovljević, no Mostarci u 66. minuti golom Bilbije dolaze do vodstva od 2:1, zatim golom Ramića u 71. minuti i do 3:1, međutim, Tuzla City u 73. minuti pogotkom Pantelića smanjuje prednost gostiju na 3:2, da bi u 79. minuti gosti golom Kiša došli do 4:2, a što je bio i krajnji epilog ovog duela.

Zrinjski je ovom pobjedom sada na petoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Tuzla City poslije poraza ostao pretposljednji tim prvenstva.