02/06/2024

Odigran je posljednji meč devetog kola Premijer lige BiH, meč u Sarajevu, između Željezničara i Širokog Brijega.

Željezničar Sarajevo – Široki Brijeg 2:1

Na stadionu “Grbavica” u Sarajevu večeras su se u okviru susreta devetog kola Premijer lige BiH sastali Željezničar i Široki Brijeg, a ekipa portala sportskevijesti.com je posjetila ovo nogometno zdanje, i medijski popratila zanimljiv susret.

Prvo poluvrijeme ovog meča proticalo je u otvorenoj, napadačkoj, igri oba tima, gdje se blje snalaze domaći, te golom Štilića u 39. minuti dolaze do vodstva od 1:0, što se ispostavilo i rezultatom prvog poluvremena.

U nastavku meča, u svojoj prvoj akciji, Široki Brijeg je u 54. minutu došao do pogotka i poravnanja rezultata na 1:1, strijelac je bio Kpan.

Ipak, u 93. minuti bilo je 2:1 za Željezničar, strijelac drugog pogotka za sarajevski tim bio je Krpić, za ujedno i jonačni epilog ovog duela.

Željezničar je ovom pobjedom sada na sedmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Široki Brijeg, nakon poraza, sada trećeplasirani tim prvenstva.