20/05/2024

U Bihaću je danas je odigran prvi meč četvrtfinala Kupa BiH, sastali su se timovi Jedinstva i Zrinjskog iz Mostara.

Jedinstvo Bihać – Zrinjski Mostar 0:1

Na stadionu pod “Borićima” u Bihaću danas je odigran prvi meč četvrtfinala Kupa BiH, između Jedinstva i Zrinjskog iz Mostara.

Ekipa Zrinjskog je bolje ušla u meč, i pogotkom Hrvanovića u 43. minuti došla do prednosti od 1:0, za ujedno i rezultat prvog poluvremena, da bi u nastavku Bišćani imali idealnu priliku da poravnaju rezultat , no Imamagić je promašio jedanaesterac, te se ovaj duel naposlijetku i okončao rezultatom 1:0 za mostarski tim.

Zrinjski je ovom pobjedom napravio veliki korak prema plasmanu u polufinale Kupa BiH, te im je u uzvretnom susretu potrebno da ostanu neporaženi od današnjeg rivala, dok je Jedinstvo poslije današnjeg poraza sada, pred uzvratni duel, u nezavidnoj situaciji vezano za nastavak takmičenja u Kupu BiH, i samim tim u nezavidnoj situaciji vezano za nastavak borbe za plasman u evropska klupska takmičenja po završetku sezone.