20/05/2024

Odigran je posljednji susret serije prvih mečeva četvrtfinala Kupa BiH, susret u Čitluku između Širokog Brijega i Veleža iz Mostara.

Široki Brijeg – Velež Mostar 2:1

Na stadionu “Bare” u Čitluku danas su se u okviru prvog susreta četvrtfinala Kupa BiH sastali Široki Brijeg i Velež iz Mostara.

Ekipa iz Širokog Brijega bolje je otvorila meč, i u 24. minuti došla do vodećeg pogotka, strijelac za ujedno i i rezultat prvog poluvremena bio je Lukić, a u nastavku gisti u 67. minuti golom Hraća iz jedanaesterca poravnavaju rezultat na 1:1, no Širokobriježani u 74. minuti dolaze do nove orednosti, ovoga puta od 2:1, što se kasnije ispostsvilo i kao konačni epilog ovog duela.

Široki Brijeg je ovim trijumfom napravio važan korak prea plasanu u poufinale takmičenja, a pred uzvratni duel u Mostaru, dok je Velež i poslije poraza itekako sa realnim šansama da se domogne plasmana među četiri najbolja tima u ovosezonskom izdanju najmasovnijeg klupskog takmičenja u BiH.