20/05/2024

Odigran je prvi uzvratni susret četvrtfinala Kupa BiH, susreti u Modriči između Sloge iz Doboja i Posušja.

Sloga Doboj – Posušje 2:0

Na stadionu “dr. Milan Jelić” u Modriči danas su se u okviru uzvratnog susreta četvrtfinala Kupa BiH sastali Sloga iz Doboja i Posušje.

Sloga je bolje ušla u meč, i golovima Varge u 18. minuti, te Redžića u 34. minuti povela sa 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena, a s obzirom da u nastavku nije bilo pogodaka, ovaj rezultat je bio i krajnji epilog ovog duela.

Sloga je ovom pobjedom, sa ukupnih 4:3, izborila plasman u polufinale Kupa BiH i ostala sa realnim šansama da se domogne plasmana na međunarodnu scenu, dok se Posušje oprostilo od mogućnosti da preko najmasovnijeg klupskog takmičenja u BiH izbori plasman u evropska klupska takmičenja za narednu sezonu.