15/05/2024

Odigrana su četiri preostala meča osamnaestog kola Prve lige FBiH, a jedan od zanimljivijih susreta odigran je u Tuzli, gdje su se sastali Sloboda i Budućnost iz Banovića.

Sloboda Tuzla – Budućnost Banovići 3:1

Na stadionu pod “Vardom” u Kaknju danas su se u okviru osamnaestog kola Prve lige FBiH sastali timovi Rudara i Jedinstva iz Bihaća.

Ekipa Slobode bolje je otvorila susret i pogotcima Kalesića i Dilavera povela sa 2:0, no Banovićani golom Husića smanjuju prednost Tuzlaka na 2:1, za ujedno i ishod prvog poluvremena, a nastavku domaći pogotkom Hadžanovića dolaze do 3:1, a što je bio i konačni rezultat na ovom meču.

Ovom pobjedom Sloboda je ostala na liderskoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Budućnost nakon poraza sada trećeplasirani tim prvenstva.