15/05/2024

Odigran je drugi susret dvadeset i četvrtog kola Premijer lige BiH, susret u Tuzli između Tuzla City i Sarajeva.

Tuzla City – Sarajevo 1:5

Na stadionu “Tušanj” u Tuzli danas su se u okviru susreta dvadeset i četvrtog kola Premijer lige BiH sastali Tuzla City i Sarajevo.

Ekipa Sarajeva je idealno otvorila ovaj meč i pogotcima Čatakovića u 18. minuti i 44. miniti došla do vodstva od 2:0, što je bio i rezultat nakon prvog poluvremena, a u nastavku Tuzla City u 48. minuti golom Mehanivića smanjuje prednost gostiju na 2:1, no Sarajlije u 59.minuti golom Čatakovića, zatim u 73. minuti golom Anđušića, te u 90. minuti golom Mehmedovića povećavaju svoje vodstvo na 5:1, a taj se rezultat ispostavio i kao konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Sarajevo je ostalo na petoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Tuzla City poslije poraza ostala desetoplasirani tim prvenstva.