02/05/2024

Odigran je i treći susret dvadeset i sedmog kola Premijer lige BiH, susret u Vrapčićima između Veleža iz Mostara i Zvijezde 09 iz Brgula.

Velež Mostar – Zvijezda 09 Brgule 3:1

Na stadionu “Rođeni” u Vrapčićima danas su se u okviru susreta dvadeset i sedmog kola Premijer lige BiH sastali Velež iz Mostara i Zvijezda 09 Brgule.

Ekipa Veleža je bolje otvorila ovaj meč i pogotkom Hrkaća iz jedanaesterca u 8. minuti došla do prednosti od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena, a u nastavku gosti u 47. minuti golom Karaklajića poravnavaju na 1:1, no Mostarci pogotcima Mlinarića u 75. minuti, te Pršeša u 78. minuti dolaze do 3:1, a taj se rezultat ispostavio i kao konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Velež je ostao na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Zvijezda 09 poslije poraza ostala posljednjeplasirani tim prvenstva.