03/05/2024

Odigran je prvi susret današnjeg programa dvadeset i sedmog kola Premijer lige BiH, susret u Čitluku između Širokog Brijega i Igmana iz Konjica.

Široki Brijeg – Igman Konjic 4:1

Na stadionu “Bare” u Čitluku danas su se u okviru susreta dvadeset i sedmog kola Premijer lige BiH sastali Široki Brijeg i Igman iz Konjica.

Ekipa Širokog Brijega je bolje otvorila ovaj meč i pogotkom Kuprešaka u 7. minuti došla do vodstva od 1:0, no gosti iz Konjica u 42. minuti pogotkom Janketića poravnavaju na 1:1, što je bio i rezultat nakon prvog poluvremena, a u nastavku Širokobriježani u 57. minuti golom Chinedua dolaze do prednosti od 2:1, a zatim golovima Mišića u 63. minuti iz jedanaesterca, te u 66. minuti Ćavara, također iz jedanaesterca, dolaze do 4:1, a što se ispostavilo i kao konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Široki Brijeg je ostao na sedmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Igman poslije poraza sada desetoplasirani tim prvenstva.