10/05/2024

Odigran je drugi susret dvadeset i devetog kola Premijer lige BiH, susret u Gabeli između GOŠK-a i Željezničara iz Sarajeva.

GOŠK Gabela – Željezničar Sarajevo 1:2

Na stadionu “Perica Pero Pavlović” u Gabeli danas su se u okviru susreta dvadeset i devetog kola Premijer lige BiH sastali GOŠK i Željezničar iz Sarajeva.

Ekipa GoŠK-a je idealno otvorila ovaj meč i pogotkom Skorupa u 6. minuti došla do vodstva od 1:0, no Sarajlije golom Krpića u 21. minuti poravnava na 1:1, što je bio i rezultat nakon prvog poluvremena, a u nastavku Željezničar u 46. minuti pogotkom Al-Jabera dolazi do preokreta i prednosti od 2:1, a taj se rezultat ispostavilo i kao konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Željezničar je sada na osmoj poziciji prvenstvene tabele, dok je GOŠK poslije poraza ostao devetoplasirani tim prvenstva.