13/05/2024

Odigran je prvi susret dvadeset i devetog kola Premijer lige BiH, susret u Čitluku između Širokog Brijega i Borca iz Banjaluke.

Široki Brijeg – Borac Banjaluka 1:2

Na stadionu “Bare” u Čitluku danas su se u okviru susreta dvadeset i devetog kola Premijer lige BiH sastali Široki Brijeg i Borac iz Banjaluke.

Ekipa Borca je idealno otvorila ovaj meč i pogotkom Nikšića iz jedanaesterca u 3. minuti došla do vodstva od 1:0, što je bio i rezultat nakon prvog poluvremena, a u nastavku Široki Brijeg u 54. minuti pogotkom Mamića dolazi do poravnanja na 1:1, no Banjalučani u 58. minuti golom Jurilja dolaze do novog vodstva, ovoga puta od 2:1, a taj se rezultat ispostavilo i kao konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Borac je ostao na liderskoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Široki Brijeg poslije poraza ostao sedmoplasirani tim prvenstva.