20/05/2024

Danas je odigran prvi susret finala Kupa BiH, susret u Mostaru između Zrinjskog i Borca iz Banjaluke.

Zrinjski Mostar – Borac Banjaluka 1:0

Na stadionu pod “Bijelim brijegom” u Mostaru danas su se u okviru prvog susreta finala Kupa BiH sastali Zrinjski i Borac iz Banjaluke.

Ekipa Zrinjskog je bolje otvorila ovaj meč i pogotkom Ćužea u 30. minuti došla do vodstva od 1:0, što je bio i rezultat nakon prvog poluvremena, a s obzirom da u nastavku više nije bilo golova, taj se rezultat ispostavilo i kao konačni epilog ovog duela.

Ovom pobjedom Zrinjski je sada u boljoj poziciji da se domogne trofeja Kupa BiH, dok je Borac poslije poraza ostao sa šansama da u uzvratnom meču u Banjaluci pokuša nadoknadi rezultatski zaostatak i eventualno preokrenuti dvomeč u svoju korist.