Nogometaš Kenan Delić postao je novo pojačanje u redovima NK TOŠK Tešanj, zvanično je potvrdio ovaj klub.
NK TOŠK Tešanj obavještava javnost da je postignut dogovor sa Kenanom Delićem koji će tako postati novi/stari igrač našeg kluba.
Kenan je rođen 02. maja 1999. godine u Tešnju, igra na poziciji ofanzivnog veznog, a u naš klub stiže iz ekipe NK Čelik Zenica, sa kojom je u prošloj sezoni osvojio titulu prvaka Prve lige FBiH. Osim ekipe Čelika, još je nastupao i za ekipe: FK Radnik Bijeljina, FK Sloboda Tuzla, NK Stupčanica Olovo, omladinski pogon FK Željezničar Sarajevo U17, U19, dok je inostrani angažman imao u ekipi NK Dugopolje(Hrvatska). Kenan je već nastupao u dresu našeg kluba i to u sezonama 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022.
Ono što vrijedi istaći jeste i to da je u svojoj karijeri tri puta osvajao titulu prvaka Prve lige FBiH, i to u dresu Slobode, Stupčanice, te sa ekipom Čelika u nedavno završenoj sezoni Dobrodošao kući!” – navodi se iz NK TOŠK Tešanj.