Trener Ivan Prelec postao je novi šef stručnog štaba prvog tima FK Željezničar iz Sarajeva, zvanično je potvrdio ovaj klub.
“Fudbaleri Željezničara sutra u 10:00 sati na Stadionu Grbavica obavit će prvi trening i zvanično otvoriti pripreme za sezonu 2026/2027.
Prvi trening predvodit će Ivan Prelec sa svojim saradnicima, čime započinje rad na stvaranju tima koji će dostojno predstavljati Plavi dres u sezoni koja je pred nama. Zvanično predstavljanje stručnog štaba, potpisivanje ugovora te predstavljanje plana i programa rada uslijedit će nakon ispunjenja određenih obaveza i završetka svih neophodnih administrativnih i zakonskih procedura u idućih nekoliko dana.
Želimo biti otvoreni prema našim navijačima. Procesi u Klubu trenutno se odvijaju malo sporije nego što bismo željeli zbog promjena u rukovodstvu te provođenja procedura ovjere kod nadležnih institucija. To su koraci koje moramo završiti odgovorno kako bismo osigurali zakonski važeće i stabilne temelje za budućnost Kluba.
Svjesni smo da je u proteklom periodu bilo manje informacija nego što su naši navijači navikli dobivati. Zahvaljujemo vam na strpljenju, razumijevanju i povjerenju. U narednim sedmicama javnost će biti pravovremeno informisana o svim važnim odlukama i aktivnostima Kluba kao i objavi novog kadra igrača koje Klub planira dovesti u kratko vrijeme.
Pred nama je mnogo posla, ali i velika prilika. Vjerujemo u kvalitet naših ljudi, snagu našeg Kluba i bezrezervnu podršku naših navijača.” – navodi se iz FK Željezničar.