27/10/2024
Untitledeng1

Evropsko prvenstvo za uzraste do 17 godina koje se održava u Hrvatskoj, ulazi u svoju samu završnicu.

Jučer su na rasporedu tako bili susreti polufinala Evropskog prvenstva, a sastali su se Španija i Njemačka, odnosno, Engleska i Turska.

U meču između Španije i Njemačke nije bilo pobjednika, niti postignutih pogodaka nakon 90, i 120 minuta igre, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a u “lutriji” su uspješniji bili španci te izborili plasman u finale prvenstva.

Zanimljivost je da je na ovom meču primjenjeno pravilo ABBA, odnosno, prvi udarac sa 11 metara šutira tim A, u ovom slučaju Španija, potom dva jedanaesterca tim B, odnosno, Njemačka, pa ponovo dva Španija, pa dva Njemačka, i tako do pet serija.

Izvor: Dailymotion

U drugom meču polufinala snage su odmjerili Engleska i Turska, a sve bitno, barem što se golova tiče, dogodilo se u prvih 40 minuta susreta, tačnije, Engleska je na poluvremenu imala vodstvo od 2:1, koje je zadržala do kraja susreta, i pobijedila upravim tim rezultatom, dakle 2:1, odnosno, izborila finale i duel sa Španijom koji će se igrati 19. maja.

zvor: Dailymotion