20/05/2024

U finalu košarkaškog ULEB-ovog Eurokupa, u prvoj utakmici snage su odmjerili španski timovi Valencija i Unicaja Malaga.

U drugom po jačini evropskom košarkaškom natjecanju, na svom terenu je domaća Valencija bila bolja od Unicaje iz Malage, pobijedivši rezultatom 68:62.

U ovoj košarkaškoj predstavi oba tima igrala su čvrste odbrane, i niti jedan tim nije uspijevao napraviti osjetniju prednost, a prvo poluvrijeme završilo je neriješeno 35:35.

I u drugom poluvremenu manje-više igralo se koš za koš, međutim u posljednjoj četvrtini domaći tim je imao više snage te zasluženo slavio sa 68:62.

Kod domaćih najbolji pojedinci bili su crnogorac Dubljević sa 14 koševa i španac Sastre koji je dodao 13, dok je kod gostiju najbolju partiju pružio amerikanac Brooks koji je ubacio 11 koševa, a pored njega, drugi amerikanac Fogg dodao je 8 koševa.

Uzvratna utakmica igra se 31. marta u Malagi.