20/05/2024

U okviru polufinalne serije regionalne ABA lige u košarci, sastali su se u Podgorici domaća Budućnost i aktuelni euroligaš Crvena Zvezda.

Na “krilima” domaće publike, podgoričani su savladli renomiranog protivnika rezultatom 63:57, te poravnali na 1:1 u seriji.

U neizvijesnoj utakmici, prva četvrtina završila je neriješeno 13:13, da bi domaći tim je u drugoj četvrtini napravio osjetniju razliku i otišao pri vodstvu na poluvrijeme rezultatom 33:23, međutim crveno-bijeli su malo smanjili razliku u trećoj četvrtini, ali ipak do kraja meča domaći su više željeli ovu pobjedu, do koje su sasvim zasluženo i došli, dakle konačnim rezultatom 63:57.

Kod domaćih posebno su se istakli Savanović i Gordić sa 15, odnosno 12 koševa, dok je u gostujućem sastavu najbolji bio Gudurić sa 17, a pratio ga je Wolters sa 11 ubačenih koševa.

Odlučujuća utakmica, odnosno “majstorica”, igraće se u Beogradu 1. aprila sa početkom u 19 sati, nakon koje ćemo dobiti i prvog putnika u finale ABA lige.