20/05/2024

Večerašnjim prvim susretima osmine finala između španskog Reala iz Madrida i francuskog PSG-a, te portugalskog Porta i engleskog Liverpoola, nastavljena je nokaut faza Lige Evropskih prvaka.

Nogometaši Real Madrida i Liverpula ostvarili su pobjede u prvim mečevima osmine finala takmičenja, konkretno, aktualni prvak Evrope, Real, poslije preokreta savladao je PSG sa 3:1, strijelci za domaćina su bili dva puta Ronaldo, u 45. minuti iz jedanaesterca, i u 83. minuti, te Marcelo 86. minuti, a za Parižane je pogodio Rabiot 33. minuti susreta, dok je engleski Liverpool deklasirao Porto u gostima sa 5:0 pogotcima Manea u 25., 53., i 85. minuti te Salaha u 29., i Firmina u 69. minuti susreta.

Uslijed ovakvih večerašnjih rezultata velike šanse za plasman u četvrfinale imaju nogometaši madridskog Reala, dok se Liverpool sa ovako visokom gostujućom pobjedom “de facto” plasirao u narednu rundu takmičenja.