20/05/2024

Nogometaši prvoligaša Veleža iz Mostara danas su u sklopu pripremama u Turskoj odmjerili snage sa rumunskim drugoligašem Farul Constanta i ostvarili pobjedu.

Velež Mostar – Farul Constanta (Rumunija) 3:1

Mostarci su bolje otvorili susret i poveli sa 1:0 u 20. minuti, strijelac je bio Behram iz jedanaesterca, da bi u 20. minuti Velež poveo sa 2:0, strijelac je bio Cvijanović, a za rezultat od 3:0 u korist bosanskohercegovačkog tima pobrinuo se u 30. minuti ponovo Behram, za ujedno ishod prvog poluvremena.

U nastavku susreta Farul iz Constante ipak je uspio da dođe do počasnog pogotka, te je rezultat 3:1 za Velež bio i konačni ishod ovog meča.

Velež je susret započeo u sastavu: Bobić – Alikadić, Marques, Kuduzović, Mešanović – Ćosić – Behram, Lucas – Ovčina, Cvijanović – Brandao;

U drugom poluvremenu Velež je igrao u sljedećem sastavu: Rahimić – Biševac, Zvonić, Mrgan, Dario – Zeljković – Alagić, Vehabović – Dudić, Samardžić, Ovčina;