20/05/2024

Odigrana su još dva meča današnjeg programa dvadeset i osmog kola Premijer lige BiH, mečevi u Banjaluci, i u Prijedoru.

Borac Banjaluka – Sarajevo 1:0

Na Gradskom stadionu u Banjaluci danas je odigran meč dvadeset i osmog kola Premijer lige BiH između Borca i Sarajeva.

Ovaj duel je počeo napadačkom igrom domaćeg tima, a takav pristup igri se u 33. minuti pretvorio u vodstvo Borca rezultatom 1:0, strijelac pogotka bio je Lukić, za ujedno i ishod prvog poluvremena, ali i čitavog toka meča.

Ovom pobjedom Borac je ostao na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Sarajevo ostalo četvrtoplasirana ekipa prvenstva.

Rudar Prijedor – Sloboda Tuzla 1:0

Na Gradskom stadionu u Prijedoru danas su se u okviru dvadeset i osmog kola Premijer lige BiH sastali Rudar i Sloboda iz Tuzle.

Prvo poluvrijeme ovog meč se okončalo bez pogodaka, a u nastavku ekipa Rudara u 83. minuti pogotkom Jakupovića dolazi do vodstva od 1:0, što je bio i krajnji ishod ovog duela.

Rudar je ovim trijumfom sada na desetoj poziciji prvenstvene tabele, dok je Sloboda nakon poraza ostala na osmoj poziciji ovosezonskog prvenstva.