14/05/2024

Odigran je drugi meč osmog kola Premijer lige BiH, u Zenici su snage odmjerili Sarajevo i Leotar iz Trebinja.

Sarajevo – Leotar Trebinje 3:0

Na stadionu “Bilino Polje” u Zenici večeras je odigran meč osmog kola Premijer lige BiH između Sarajeva i Leotara iz Trebinja, a ekipa portala sportskevijesti.com posjetila je ovo nogometno zdanje i medijski popratila ovaj zanimljiv susret.

Susret nije mogao početi bolje po nogometa iz Sarajeva, koji već u 19. minuti dolaze do prednosti od 1:0, strijelac je bio Ikić.

U 22. minuti Sarajlije su došle i do drugog gola, odnosno, do vodstva od 2:0, ovoga puta mrežu Trebinjaca pogodio je Mulahusejnović, za ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku susreta Sarajevo je u 72. minuti, došlo do trećeg pogotka i vodstva od 3:0, strijelac je bio Varešanović, a taj rezultat se ispostavio i kao konačni na meču.

Sarajevo je ovim trijumfom ponovo prvenstveni lider, dok je Leotar poslije poraza sada na osmoj poziciji tabele ovosezonskog prvenstva.