14/05/2024

Odigran je prvi susret današnjeg programa osmog kola Premijer lige BiH, susret u Novom Gradu između Borca iz Banjaluke i Zrinjskog iz Mostara.

Borac Banjaluka – Zrinjski Mostar 1:0

Na stadionu “Mlakve” u Novom Gradu danas su se u okviru osmog kola Premijer lige BiH sastali timovi Borac iz Banjaluke i Zrinjski iz Mostara.

Ekipa Borca je bolje ušla u meč, i već u 17. minuti došla do vodstva rezultatom 1:0, na način da je golman Zrinjskog, Čondrić, loptu pospremio u vlastitu mrežu, za ujedno i ishod prvog poluvremena, a u nastavku Mostarci u 73. minutu ostaju igračem manje u polju, s obzirom da je crveni karton dobio Ćorluka, a do kraje se rezultat nije mijenjao, i 1:0 za domaće se ispostavilo i kao konačan epilog ovog duela.

Borac je ovom pobjedom sada na trećoj poziciji prvenstvene tabele, dok je ekipa Zrinjskog nakon poraza i dalje na posljednjoj poziciji.